Port w Gdańsku pobił rekord

W 2017 r. w Porcie Gdańsk przeładowano 40,6 mln ton towarów. W tym nie zwalnia tempa.

W okresie trzech kwartałów 2018 r. przeładował 36,5 mln ton produktów, o 28 proc. więcej r/r. Najmocniej rośnie dynamika przeładunków węgla. W gdańskich terminalach przeładowano prawie 5,5 mln ton tego surowca, o 62,3 proc. więcej niż w 9 miesięcy roku ubiegłego. Boom budowlany zachęca także do importu kruszywa, których przeładowano więcej o 16 proc. W gdańskim porcie przeładowano też niemal 16 mln ton drobnicy (wzrost o 24,5 proc.). Od stycznia do września tego roku przez gdańskie nabrzeża i terminale przeszło też ponad 11,5 mln ton paliw (wzrost o 29 proc. r/r). Dzięki wysokim wynikom Port Gdańsk przesunął się o dwie pozycje w rankingu bałtyckich hubów i zajmuje 4. miejsce. Od znajdującego się na 3. lokacie Primorska dzieli go zaledwie 3,3 mln ton towarów. Wkrótce może więc wskoczyć na podium.

36,5 mln ton Tyle wniosły przeładunki w gdańskich terminalach po 9 miesiącach 2018 r. To o 28 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane