Porta KMI Poland inwestuje grube miliony

opublikowano: 27-06-2018, 12:16
aktualizacja: 27-06-2018, 12:17

40 mln zł przeznaczy w tym roku na inwestycje spółka Porta KMI Poland, jeden z największych producent drzwi w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tegoroczne wydatki to tylko część planu inwestycyjnego firmy na lata 2015-2019. W jego ramach Porta KMI Poland zamierza wydać na innowacje technologiczne w sumie 163 mln zł. Efektem ma być wzrost efektywności i mocy produkcyjnych.

Dwa z trzech najważniejszych projektów, czyli linia produkcyjna TechnoPorta oraz centrum logistyczne z magazynem centralnym, są w trakcie realizacji.

- TechnoPorta to zautomatyzowana linia do produkcji drzwi technicznych, która powstaje w fabryce w Bolszewie. Umożliwi masową produkcję według indywidualnych projektów, w tym także drzwi o nietypowych gabarytach lub wadze – mówi Łukasz Luto, wiceprezes i dyrektor zarządzający Porta KMI Poland.

Łączny koszt tej inwestycji to ok. 50 mln zł. TechnoPorta ma być uruchomiona przed końcem 2018 r.

Z kolei centrum logistyczne z magazynem centralnym powstanie w przyszłym roku w Nidzicy. Na projekt spółka wyda ok. 40 mln zł.

- Na 9 tys. m kw. powierzchni logistyczno-magazynowej powstanie terminal z halą wysokiego składowania na 20 tys. skrzydeł i tyle samo ościeżnic. I ten obiekt będzie w pełni zautomatyzowany i zarządzany za pomocą nowoczesnego systemu IT – mówi Łukasz Luto.

Trzeci zrealizowany już strategiczny projekt to fabryka drzwi i ościeżnic stalowych w Ełku. Zakład został oddany do użytku w 2016 r.

Wydatki na inwestycje firmy Porta są sfinansowane ze środków własnych, funduszy unijnych oraz środków pozyskanych z instytucji finansowych.

Porta KMI Poland ma obecnie pięciu zakładach produkcyjnych: w Bolszewie, dwa w Ełku, w Suwałkach oraz w rumuńskim Aradzie. Produkuje ponad 65 tys. drzwi oraz ponad 60 tys. ościeżnic miesięcznie. Porta działa od 1992 r. i obecnie zatrudnia ponad 1,8 tys. osób. W 2017 r. sprzedaż wyniosła prawie 407 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Porta KMI Poland inwestuje grube miliony