Portugalczyk wraca za stery Biedronki

opublikowano: 15-05-2014, 00:00

Personalia

Największa sieć handlowa w Polsce wraca do starego kapitana. Jak podał Portalspozywczy.pl, Pedro Pereira da Silva po czterech latach przerwy wrócił do pełnienia funkcji dyrektora generalnego sieci dyskontów, która ma dziś ponad 2400 sklepów i 32 mld zł rocznych obrotów.

Zobacz więcej

Pedro Pereira da Silva (FOT. ARC)

Menedżer cały czas będzie też szefem całej grupy Jeronimo Martins w Polsce (w jej ramach działają jeszcze m.in. drogerie Hebe). Ze stanowiskiem dyrektora sieci 6 maja pożegnał się Tomasz Suchański, który przejdzie do lizbońskiej centrali koncernu. Będzie tam pełnił funkcję wicedyrektora ds. finansowych.

Biedronka w pierwszym kwartale po raz pierwszy od lat 90. pokazała spadek sprzedaży porównywalnej, ale według przedstawicieli koncernu powrót Pedro Pereiry Da Silvy na stanowisko dyrektora nie ma z tym nic wspólnego — menedżer ma mieć teraz więcej czasu na zarządzanie działalnością polskiej sieci, bo nie będzie już nadzorował ekspansji Jeronimo Martins w Kolumbii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu