Porty lotnicze: do 2012 roku 10 mln pasażerów rocznie

opublikowano: 28-05-2004, 16:13

PAP: Do 2012 r. port lotniczy na Okęciu powinien uzyskać roczną przepustowość rzędu 10 mln osób - poinformował dziennikarzy dyrektor Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" Zbigniew Lesiecki. Obecnie terminal jest przystosowany do obsługi 3,5 mln pasażerów, a obsługuje 4,5 mln.

W piątek wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego drugiego terminala na Okęciu. Budowa powinna zakończyć się w listopadzie 2005 r., a nowy terminal będzie obsługiwał rocznie 6,5 mln pasażerów.

"Terminal będzie zbudowany o jakieś trzy lata za późno, już straciliśmy trochę ruchu lotniczego na rzecz Wiednia i Pragi" - przyznał w rozmowie z PAP Lesiecki, nie podał jednak wysokości tej straty.

Dodał, że do końca tego roku będzie podjęta decyzja w sprawie budowy drugiego portu lotniczego w Modlinie lub Mszczonowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Porty lotnicze: do 2012 roku 10 mln pasażerów rocznie