Porządki w Portfelu „PB”

Komitet Inwestycyjny PB
opublikowano: 24-02-2012, 08:43

Kupujemy i sprzedajemy.

Jeszcze tylko do poniedziałku będzie można handlować prawami poboru akcji nowej emisji NFI Midas. Mamy ich na koncie 1180, więc żeby objąć wszystkie akcje (jedno prawo poboru uprawnia do kupna 4 nowych walorów) musielibyśmy wydać ponad 3 tys. zł.

Zobacz także

Tyle gotówki nie mamy, poza tym nie chcemy, by ta mimo wszystko dość ryzykowna spółka miała w naszym portfelu zbyt duży udział.

Sprzedaliśmy więc, zgodnie z zapowiedzią, na piątkowej sesji 1000 praw poboru po 0,5 zł za każde. Będziemy chcieli zapisać się na 720 akcje nowej emisji Midas.

Po prawie dwóch latach zdecydowaliśmy się także na sprzedaż reszty pakietu akcji Lotosu (55 sztuk). Udało się to przy kursie 27,1 zł za papier.

Kupowaliśmy je po 16,50 zł, więc stopa zwrotu jest okazała, a wydaje nam się, że w najbliższym czasie paliwowa grupa nie będzie wśród liderów hossy. Jej wyniki za IV kwartał były co prawda lepsze od oczekiwań, ale oczekiwania te nie były zbyt wygórowane, ponadto perspektywy na kolejne miesiące nie są szczególnie zachęcające.

- Otoczenie w sektorze rafineryjnym w lutym znowu, po dobrym styczniu, się pogorszyło, a jeśli potwierdzą się doniesienia o braku produkcji z Yme w 2012 r. (Lotos znów informował o kolejnym poślizgu w tej inwestycji – red), to konieczne będzie obniżenia naszych tegorocznych prognoz – komentuje Kamil Kliszcz, analityk DI BRE Banku.

Po obu transakcjach w portfelu będziemy mieć akcje Getin Holding, GetBanku, Tauronu (największa pozycja, prawie jedna czwarta portfela), Almy, Impexmetalu i Midasa, a także trochę gotówki na kolejne inwestycje. Co kupić lub sprzedać – zgłaszajcie propozycje tutaj>>

Partnerem Portfela PB jest DM IDMSA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny PB

Polecane