Pościg za nadzorcą Huty Pokój

GRA, PAP
opublikowano: 23-05-2011, 00:00

Za Borisem B. i jego synem rozesłano międzynarodowe listy gończe.

Za Borisem B. i jego synem rozesłano międzynarodowe listy gończe.

Kolejne osoby związane z Hutą Pokój mogą mieć kłopoty z prawem. W kwietniu Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała byłego księgowego firmy pod zarzutem działania na jej szkodę. Chodzi o narażenie jej na straty wysokości prawie 130 mln zł z powodu transakcji na opcjach walutowych. Teraz zarzuty ma przewodniczący rady nadzorczej —Boris B., który kontroluje większościowy pakiet akcji Huty Pokój. A z nim jego syn i jeszcze dwie kobiety. Są ścigani listami gończymi za wyprowadzenie majątku — w postaci akcji Huty Pokój — ze spółki Euro-Grupa, a także za pranie brudnych pieniędzy.

Co ciekawe, ministerstwo skarbu stara się właśnie sprzedać resztówkę akcji Huty Pokój, czyli pakiet 25 proc. Wstępne oferty złożył Maksimum Holding SKA (firma kojarzona z rynkiem nieruchomości) oraz HW Pietrzak Holding (inwestor giełdowego Ferrum, kontrolujący 33 proc. akcji).

— Trudno mi się odnieść do informacji o listach. Wciąż jesteśmy zainteresowani nabyciem udziałów w Hucie Pokój i czekamy na ruch skarbu państwa — mówi Grzegorz Szymczyk, wiceprezes HW Pietrzak i prezes Ferrum.

— Struktura własnościowa Huty Pokój jest bardzo skomplikowana, a ustalenie jej kształtu zajmie pewnie kilka lat. Mimo to firmę uważam za dobrze zarządzaną — dobrze sobie radzi na rynku i osiąga przyzwoite wyniki — dodaje Sławomir Bajor, kontrolujący pośrednio 32,99 proc. Ferrum.

Huta Pokój jest drobnym akcjonariuszem Ferrum, a także jej partnerem handlowym. Przed laty obie firmy były zresztą w jednej grupie —należały do Józefa Jędrucha, skazanego w tzw. aferze Colloseum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Pościg za nadzorcą Huty Pokój