Poseł LPR wniósł o 2 godziny przerwy w obradach Sejmu

opublikowano: 10-01-2007, 18:31

O godz. 18 miała się zacząć debata nad kandydaturą Sławomira Skrzypka na prezesa NBP. Klub LPR planuje na wieczór jeszcze jedno posiedzenie.

Andrzej Fedorowicz (LPR) wniósł w środę o przerwanie na 2 godziny obrad Sejmu. W izbie o godz. 18 miała się zacząć debata nad kandydaturą Sławomira Skrzypka na prezesa NBP.

Prowadzący obrady wicemarszałek Bronisław Komorowski (PO) zarządził półgodziną przerwę. Jednak, jak powiedział PAP rzecznik marszałka Sejmu Szymon Ruman, najprawdopodobniej Sejm wznowi obrady ok. godz. 19.

Nadal nie wiadomo, czy Liga poprze Skrzypka w głosowaniu. W Sejmie trwa spotkanie klubu LPR z kandydatem na prezesa NBP. Liga planuje także na wieczór jeszcze jedno posiedzenie klubu.

Wcześniej - na prośbę szefa rządu - lider Ligi Roman Giertych spotkał się z premierem Jarosławem Kaczyńskim.

W środę Komitet Polityczny PiS przyjął oświadczenie, w którym zapowiedział, że brak poparcia Ligi dla kandydatury Skrzypka będzie oznaczał złamanie umowy koalicyjnej. Jednak zdaniem Giertycha, w umowie koalicyjnej nie ma mowy o obsadzie stanowiska prezesa banku centralnego.

W środowym porządku obrad Sejmu jest nie tylko debata nad kandydaturą Skrzypka, ale także głosowanie nad powołaniem nowego szefa NBP. Tego dnia upływa kadencja obecnego szefa banku centralnego Leszka Balcerowicza.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane