Posiedzenie Fedu zachęca do brania zysków

Środowy handel na giełdzie nowojorskiej rozpoczął się od poziomów zbliżonych do wtorkowego zamknięcia.

Po pierwszej godzinie handlu za oceanem S&P500 traci 0,1 proc., a Dow Jones i Nasdaq utrzymują się minimalnie nad kreską, po tym jak zbliżająca się konferencja po październikowym posiedzeniu skłoniła inwestorów do realizacji pokaźnych zysków z ostatnich tygodni. Wcześniej indeksy głównych giełd światowych poprawiły historyczne rekordy dzięki spekulacjom, że – między innymi za sprawą paraliżu rządu oraz impasu w rozmowach nad podniesieniem limitu zadłużania – Fed odsunie zmniejszanie skupu aktywów na przyszły rok. Jednak zdaniem wielu specjalistów nawet najbardziej optymistyczne wersje harmonogramów działań Fedu znalazły już odzwierciedlenie w cenach.

Blisko 3 proc. zyskują notowania General Motors. Wyniki za trzeci kwartał okazały się lepsze od oczekiwań analityków. O blisko 8 proc. w górę poszły notowania Electronic Arts. Rekomendację inwestycyjną dla spółki podniosło biuro Needham & Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane