Posiedzenie rządu przerwane, będzie kontynuowane w piątek

PAP
opublikowano: 01-06-2010, 13:19

We wtorek rząd przerwał posiedzenie, będzie je kontynuował w piątek - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Ministrowie przyjęli uchwałę ws. pomocy dla rolników dotkniętych powodzią oraz projekt zmian w ustawie o CBA.

Posiedzenie rządu rozpoczęło się po godz. 11. W południe zaś rozpoczęło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące przywiezionych z Moskwy przez szefa MSWiA Jerzego Miller kopii zawartości czarnych skrzynek z prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem.

W posiedzenie RBN uczestniczyli: premier Donald Tusk, wicepremier Waldemar Pawlak i szefowie MSWiA - Jerzy Miller, MON - Bogdan Klich, MSZ - Radosław Sikorski.

We wtorek rząd przyjął m.in. projekt noweli ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (chodzi o zmianę definicji korupcji) oraz uchwałę w sprawie ustanowienia programu pomocy dla rodzin rolniczych, które ucierpiały w wyniku powodzi, obsunięcia ziemi czy huraganu w 2010 r.

W piątek Rada Ministrów będzie się zajmować m.in. planem wdrażania telewizji cyfrowej w Polsce i projektem założeń do nowelizacji ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Ustawa ma stworzyć formalno-prawne podstawy, które umożliwią wyłączenie analogowej telewizji naziemnej na terytorium Polski do 31 lipca 2013 r. i wprowadzenie cyfrowej telewizji naziemnej. Większość państw członkowskich UE dokona wyłączenia analogowego w 2012 r. Ustawa zapewni m.in. w okresie przejściowym ciągłości rozpowszechniania dotychczasowych programów w sposób analogowy naziemny.

Ministrowie zapoznają się też z informacją w sprawie usuwania skutków powodzi oraz wysłuchają cotygodniowej informacji o wykorzystaniu funduszy unijnych.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Posiedzenie rządu przerwane, będzie kontynuowane w piątek