Poszukiwacze skarbów znaleźli złoto warte ponad 1 mln USD

opublikowano: 29-07-2015, 15:49

Rodzina poszukiwaczy skarbów dokonała trzeciego odkrycia w ciągu trzech lat. Tym razem to złote monety wartości ponad 1 mln USD.

O odkryciu poinformował Brent Brisben, właściciel spółki poszukiwawczej 1715 Fleet – Queens Jewels, która ma od 2010 roku prawo do eksploatacji miejsca, gdzie 300 lat temu podczas huraganu zatonęło 11 hiszpańskich galeonów płynących z Hawany do Hiszpanii.
Właściwym odkrywcą skarbu jest Eric Schmitt i jego rodzina, którzy realizują poszukiwania na rzecz spółki na dnie morza w pobliżu Fort Pierce. To już ich trzecie znalezisko w tym miejscu w okresie trzech ostatnich lat. Tym razem znaleźli m.in. 51 monet i 12 metrów złotego łańcucha. Szczególnie monety okazały się cenne, wybito je w 1715 roku dla króla Filipa V. Dotychczas znane było tylko 6 takich monet.

youtube

Według prawa federalnego USA i prawa stanu Floryda 20 proc. skarbu zostanie wystawione w stanowym muzeum historycznym. Pozostałą częścią podzielą się spółka i rodzina Schmitt. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Polecane