Potencjał jest większy niż raportuje GUS

opublikowano: 28-11-2018, 22:00

Potencjał przewozowy jest w Polsce większy, niż podał we wtorek [26 listopada 2018 r. — przyp. red.] GUS, ale żeby ten potencjał w pełni wykorzystać, potrzebne byłoby wsparcie branży transportowej przez rząd — powiedział PAP Piotr Mikiel, dyrektor departamentu transportu w Zrzeszeniu Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.

Podkreślił, że transport samochodowy jest na razie najbardziej elastyczną i skuteczną formą dostarczania towarów, a polskie firmy przewozowe są jednymi z najbardziej konkurencyjnych w Europie, i choć rośnie popyt na transport towarów, rosną też koszty. Szczególnie negatywnie odczuwane są koszty paliwa, które ograniczają konkurencyjność. GUS podał, że potencjał przewozowy transportu samochodowego zarobkowego wzrósł od początku roku o 15,1 proc. Piotr Mikiel podkreśla, że gdyby rząd przystał na postulaty branży o zwrocie akcyzy na paliwo, potencjał przewozowy polskich firm byłby kilkakrotnie większy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu