Potrzebne 26 tysięcy samolotów

MIB
opublikowano: 16-12-2010, 13:03

Świat potrzebuje nowych samolotów. Prognoza na 20 lat jest bardzo dobra dla producentów maszyn.

Według najnowszej, globalnej prognozy rynku lotniczego firmy Airbus, w latach 2010-29 pojawi się i popyt na około 26 tys. nowych pasażerskich i towarowych o wartości 3,2 bln USD. Ten popyt wywołają: konieczność zastąpienia samolotów nowszymi, bardziej ekologicznymi modelami na dojrzałych rynkach, dynamiczny rozwój nowych rynków wschodzących oraz ekspansja tanich przewoźników, szczególnie w Azji, dalsza liberalizacja rynku i rozwój ruchu lotniczego.

Spośród 26 tys. nowych samolotów pasażerskich i towarowych, na które ma być zapotrzebowanie, około 25 tys. to samoloty pasażerskie o wartości ponad 2,9 bln USD. W tej grupie 10 tys. maszyn zastąpi starsze samoloty, zaś 15 tys. będzie potrzebnych ze względu na rozwój rynku. Uwzględniając obecną flotę pasażerską o wielkości 14 tys. samolotów, do 2029 r. światowa flota pasażerska będzie złożona z 29 tys. maszyn.

Według raportu linie lotnicze w krajach Azji i Pacyfiku, razem z Chinami i Indiami, będą do 2029 r. odpowiadały za jedną trzecią (33 proc.) ruchu pasażerskiego na świecie, co sprawi, że będzie to największy region pod tym względem, wyprzedzający Europę (25 proc.) i Amerykę Północną (20 proc.).

Konieczna jest modernizacja floty lotniczej.
Konieczna jest modernizacja floty lotniczej.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane