Potrzebni do handlu, sprzedaży i finansów

DCZ
opublikowano: 08-06-2007, 00:00

W I kwartale tego roku najczęściej poszukiwano pracowników branż: handel i sprzedaż oraz finanse.

W I kwartale tego roku najczęściej poszukiwano pracowników branż: handel i sprzedaż oraz finanse.

Jak wynika z raportu „Rynek pracy specjalistów w I kwartale 2007”, przygotowanego przez konsultantów portalu rekrutacyjnego Pracuj.pl, liczba zawartych w nim ofert pracy wzrosła o 100 proc. w porównaniu z I kwartałem 2006 r.

O ile przed rokiem liczba ofert pracy w finansach sytuowała tę branżę na szóstym miejscu, o tyle w tym roku pod tym względem znalazła się ona na pierwszym i zdecydowanie prześcignęła sektor przemysłu ciężkiego, który w zeszłorocznym zestawieniu znalazł się na drugim miejscu.

— Polscy specjaliści są coraz częściej doceniani za granicą, szczególnie przez banki. Z kolei instytucje finansowe w Polsce szybko rozwijają zakres usług i sieci placówek. Na nasz rynek wchodzą też nowe podmioty finansowe — komentuje Przemysław Gacek, prezes Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl.

W pierwszej piątce sektorów gospodarki, w których szuka się najwięcej specjalistów, znalazły się także — podobnie jak w roku ubiegłym — telekomunikacja i zaawansowane technologie, a tuż za nią przemysł ciężki i lekki. Poza pierwszą piątkę spadło zaś budownictwo i nieruchomości (w I kwartale 2006 na 5. miejscu), mimo że liczba ofert pracy wzrosła w tej branży ponaddwukrotnie.

Rosnące zapotrzebowanie na finansistów potwierdza analiza ofert według działów w firmach. Do kandydatów do pracy w działach finansowych skierowano o 2321 ogłoszeń więcej niż rok wcześniej, co stanowi trzykrotny wzrost.

O blisko 75 proc. wzrosła liczba propozycji dla pracowników działów obsługi klienta i call center. Więcej pracy jest także dla pracowników księgowości (o tysiąc ofert więcej) i działów prawnych, które były na ostatnim miejscu zeszłorocznego zestawienia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu