Powell: nie ma zmiany polityki

opublikowano: 26-09-2018, 21:39

Szef Fed, Jerome Powell zapewnił, że Fed będzie kontynował dotychczasową ścieżkę polityki monetarnej pomimo rezygnacji z określaniem jej jako akomodatywnej.

Rynek jak zwykle uważnie wczytał się w komunikat po posiedzeniu FOMC. Rezygnacja z określania polityki mianem akomodatywnej po latach wywołała pytania, czy wiąże się to ze realną zmianą. 

- To nie jest sygnał żadnej zmiany prawdopodobnej ścieżki polityki – wyjaśnił Powell dziennikarzom. - To sygnał, że polityka jest realizowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami – dodał.

Na rynku pojawiły się spekulacje, że wycofanie określenia „akomodatywna” może wskazywać iż Fed jest bliżej końca cyklu podwyżek stóp, bo dostrzegł możliwość osiągnięcia tzw. neutralnej stopy.

FOMC nie zmienił jednak długoterminowej prognozy. Nadal oczekuje jeszcze jednej podwyżki stóp w tym roku i trzech w kolejnym, a w 2020 roku jednej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu