Czytasz dzięki

Powodów do paniki przybywa

opublikowano: 19-02-2019, 22:00

To, że komputer liczy lepiej niż człowiek, wiadomo od dawna. Jeśli chodzi o precyzyjne i szybkie obliczenia, ludzki mózg nie może się z nim równać.

Tym razem okazał się jednak równie dobry, a może nawet lepszy, niż publicyści naukowi i dziennikarze, a to powód do paniki — twierdzą naukowcy. Oprogramowanie do generowania tekstów wykorzystujące sztuczną inteligencję (AI) jest zbyt niebezpieczne, żeby wypuścić je na rynek — poinformowali jego twórcy z OpenAI, organizacji wspieranej przez Elona Muska. O sprawie napisał kilka dni temu „The Independent”. Grupa badaczy naukowych działających non profit twierdzi, że GPT-2, ich nowy produkt, jest tak dobry, że budzi obawy o to, iż może zostać wykorzystany w złych celach. Oprogramowanie generuje spójny tekst. Można mu „zlecić” napisanie artykułu na określony temat lub w określonym stylu, podając konkretne akapity materiału źródłowego. Algorytm sprawdzono na 8 mln stron internetowych. Rezultaty są o wiele lepsze niż w przypadku generatorów tekstu, które powstały dotychczas. Na swoim blogu OpenAI podaje przykłady publikacji stworzonych przez AI.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu