Czytasz dzięki

Powołano nowego rzecznika finansowego

opublikowano: 14-10-2019, 12:39

Mariusz Golecki objął urząd rzecznika finansowego. Zastąpi urzędującą przez ostatnie 4 lata Aleksandrę Wiktorow.

Prof. Mariusz Jerzy Golecki został rzecznikiem finansowym — poinformował Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów na Twitterze w poniedziałek.

Zobacz więcej

Minister Jerzy Kwieciński i Mariusz Golecki

„Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji” – tweetuje resort finansów.

Mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego Mariusz Golecki objął urząd rzecznika finansowego 12 października. Zastąpi on Aleksandrę Wiktorow, której 4-letnia kadencja upłynęła się 11 września, obowiązki pełniła jednak do czasu powołania jej następcy.

Zarząd grupy Lotos poinformował, że Mariusz Golecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.

Prof. Mariusz Golecki jest wykładową akademickim na Uniwersytecie Łódzkim, na wydziale Prawa i Administracji.

Do zadań rzecznika finansowego należy wspieranie klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego. Działa w różny sposób: od poradnictwa, przez interwencje i postępowania polubowne, aż po wsparcie w trakcie postępowania sądowego.

036950dd-4556-4e30-aabc-314ab0b280bd
Frankowicze kontra banki
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE
Frankowicze kontra banki
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany co dwa tygodnie
Kamil Zatoński
Informacje dla zadłużonych we franku szwajcarskim. Rozstrzygnięcia z sal sądowych, opinie prawników, bankierów i zainteresowanych problemem
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane