Powołano nowego rzecznika finansowego

opublikowano: 14-10-2019, 12:39

Mariusz Golecki objął urząd rzecznika finansowego. Zastąpi urzędującą przez ostatnie 4 lata Aleksandrę Wiktorow.

Prof. Mariusz Jerzy Golecki został rzecznikiem finansowym — poinformował Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów na Twitterze w poniedziałek.

Minister Jerzy Kwieciński i Mariusz Golecki
Minister Jerzy Kwieciński i Mariusz Golecki

Minister @JerzyKwiecinski wręczył dr hab. Mariuszowi Goleckiemu, prof. UŁ powołanie na urząd rzecznika finansowego. pic.twitter.com/OCqyATkUhu

„Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji” – tweetuje resort finansów.

Minister @JerzyKwiecinski wręczył Mariuszowi Goleckiemu powołanie na stanowisko Rzecznika Finansowego: Liczymy na profesjonalizm i doświadczenie Pana Profesora w sprawowaniu tej bardzo ważnej i odpowiedzialnej funkcji. pic.twitter.com/CQbvmcCv8U

Mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego Mariusz Golecki objął urząd rzecznika finansowego 12 października. Zastąpi on Aleksandrę Wiktorow, której 4-letnia kadencja upłynęła się 11 września, obowiązki pełniła jednak do czasu powołania jej następcy.

Zarząd grupy Lotos poinformował, że Mariusz Golecki złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki.

Prof. Mariusz Golecki jest wykładową akademickim na Uniwersytecie Łódzkim, na wydziale Prawa i Administracji.

Do zadań rzecznika finansowego należy wspieranie klientów w sporach z podmiotami rynku finansowego. Działa w różny sposób: od poradnictwa, przez interwencje i postępowania polubowne, aż po wsparcie w trakcie postępowania sądowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane