Powoli poprawia się sytuacja na GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 12-07-2005, 11:47

Zgodnie z oczekiwaniami początek wtorkowej sesji nie przynosi wielu emocji. Po niewielkim spadku w pierwszej godzinie sesji, początek drugiej godziny notowań przynosi odrobienie strat i wyjście na nieduży plus.

Zgodnie z oczekiwaniami początek wtorkowej sesji nie przynosi wielu emocji. Po niewielkim spadku w pierwszej godzinie sesji, początek drugiej godziny notowań przynosi odrobienie strat i wyjście na nieduży plus.

WIG20 naśladuje zachowanie indeksów giełd zachodnioeuropejskich, które po początkowym małym osłabieniu potem zaczęły zyskiwać. W porównaniu do wczorajszej sesji, dziś mamy wyższe obroty. Handel akcjami blue chipów wyraża się kwota około 120 mln zł. To więcej niż wczoraj, ale oczywiście za mało by myśleć na poważnie o pokonaniu o szczytów z końca lutego. Do tego będzie potrzebny zdecydowanie większy kapitał.

Pozytywnym sygnałem jest koncentracja zainteresowania graczy na akcjach największych spółek, tradycyjnie najmocniej ciągnących rynek w górę podczas kolejnych fal hossy. Mowa o PKN Orlen, Telekomunikacji Polskiej oraz KGHM. Jak na razie te trzy spółki zapewniają 75 proc. obrotów w gronie firm tworzących WIG20. Ich walory umiarkowanie drożeją w granicach 0,4-0,8 proc.

Wśród mniejszych firm ponownie bardzo dobrze radzi sobie Bioton drożejąc o ponad 4 proc. Wczorajszy 25-proc. wyskok dziś częściowo koryguje Energoaparatura taniejąc o 5 proc. Udanie zadebiutował Travelplanet.pl, spółka biorąca udział w akcji naszej redakcji pt. „Z Pulsem na giełdę”. Walory internetowego biura podróży weszły do notowań z ceną 22,40 zł, co oznacza ponad 24-proc. przebitkę w stosunku do ceny emisyjnej. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu