Powrót wzrostów na Wall Street

opublikowano: 14-04-2014, 22:00

Notowania na giełdzie nowojorskiej odbiły się po tym, jak ubiegły tydzień zakończył się największą przeceną amerykańskich akcji od dwóch lat.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Dzisiejszy rajd rozpoczął się od lepszych niż oczekiwano zysków Citigroup oraz lepszych niż się spodziewano wyników sprzedaży detalicznej. Nie wystarczyło to jednak, by zupełnie zmienić nastroje panujące na rynku. Inwestorzy wahają się przed włożeniem teraz większych pieniędzy w rynek  – powiedział Bloombergowi James W. Gaul, zarządzający z Boston Advisors.

W marcu 2014 r. sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1,1 proc. w stosunku do lutego. Tymczasem analitycy oczekiwali dynamiki na poziomie 0,8 proc. Nie uwzględniając środków transportu wskaźnik wzrósł o 0,7 proc. wobec średniej prognoz na poziomie 0,5 proc.

Inwestorzy wstrzymują się z poważniejszymi decyzjami czekając między innymi na publikację wyników przez większe spółki. Rozpoczynający się tydzień będzie pierwszym pełnym tygodniem sezonu wyników za oceanem. Wśród spółek, które pochwalą się wynikami, znajdą się tacy giganci jak Coca-Cola, Goldman Sachs, Yahoo, Google oraz General Electric.

Na finiszu sesji indeks DJ IA zyskiwał 0,58 proc. Wskaźnik S&P500 wzrósł o 0,84 proc. zaś   Nasdaq o 0,91 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Powrót wzrostów na Wall Street