Powstaje nowa strategia dla rynku kapitałowego

Justyna Smolińska
opublikowano: 16-11-2017, 20:38
aktualizacja: 16-11-2017, 20:41

Prace nad nową strategią dla rynku kapitałowego mają ruszyć już niedługo. Zdaniem resortu finansów, potrzebne jest podejście, które biorąc pod uwagę długoterminowe wyzwania rozwojowe, nada naszemu rynkowi kapitałowemu wyższą rangę.

Na Kongresie 590 w Rszeszowie, pytamy prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, Marka Dietla, o to co jego zdaniem powinno znaleźć się w nowej strategii oraz jaka jest rola rynku kapitałowego we wspieraniu polskich inwestorów i przedsiębiorców.

- Pierwszy fundament tej nowej strategii, powinien to być system zachęt do pojawienia się na rynku publicznym. Drugi filar, to powinien być rynek kapitałowy, ale instrumentów dłużnych - mówi Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i dodaje - Trzeci element dla rynku kapitałowego obraca się wokół dalszego eliminowania asymetyrii informacji, mówiliśmy już, ze to jest ta silna strona rynku kapitałowego, natomiast wciąż brakuje polskiej agencji raitingowej. Giełda Papierów Wartościowych reaktywowała ten projekt i on jest już uruchomiony, natomiast popularyzacja raitingu dałaby inwestorom możliwość szybkiego zorientowania się, jakie jest prawdopodobieństwo tego, że dane zobowiązanie finansowe nie zostanie spłacone i właśnie to powinno być, i inne instytucje tego typu, powinny być elementem tej strategii. Czyli to otoczenie rynkowe musi być domknięte, przez parę jeszcze instytucji wspierających rozwój tego rynku.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kongres 590 2017 / Powstaje nowa strategia dla rynku kapitałowego