Powstanie 1000 km gazociągów

ABT
opublikowano: 28-05-2010, 00:00

Gaz-System zdobył 65 mln zł na budowę infrastruktury na Dolnym Śląsku. I to nie jest jego ostatnie słowo.

Gaz-System zdobył 65 mln zł na budowę infrastruktury na Dolnym Śląsku. I to nie jest jego ostatnie słowo.

Gaz-System zdobył pieniądze na budowę dolnośląskiego gazociągu Jeleniów-Dziwiszów: otrzyma 65,1 mln zł z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach umowy z Instytutem Nafty i Gazu. Zakończenie budowy w 2011 r. Gaz-System realizuje ponadto na Dolnym Śląsku projekty gazociągów: Polkowice-Żary oraz Taczalin-Radakowice-Gałów.

— Realizacja tych inwestycji zagwarantuje większą niezawodność oraz elastyczność sytemu przesyłowego w tym regionie. Inwestycje umożliwią również odbiór zwiększonych ilości gazu z punktu w Lasowie na granicy polsko-niemieckiej — informuje Małgorzata Polkowska, rzecznik Gaz-Systemu.

Z programu Infrastruktura i Środowisko firma dostała już dofinansowanie na gazociąg Włocławek-Gdynia. Na liście podstawowej inwestycji Gaz-Systemu, dla których planowane jest unijne wsparcie warte 1,2 mld zł, znalazły się jeszcze magistrale: Szczecin-Gdańsk, Gustorzyn-Odolanów, Szczecin-Lwówek, Rembelszczyzna-Gustorzyn. Na liście rezerwowej są jeszcze odcinki: Strachocina-Pogórska Wola, Hermanowice-Strachocina, Zdzieszowice-Wrocław, Skoczów-Komorowice-Oświęcim.

Do 2014 r. spółka chce wybudować ponad 1000 km gazociągów przesyłowych. Zapewnia, że wszystkie strategiczne magistrale weszły już w fazę realizacji. Najważniejsze z nich powstaną w północno-zachodniej i środkowej Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ABT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu