Powyborcze zwyżki w USA

Zwycięstwo republikanów zachęciło inwestorów do kupowania akcji notowanych na Wall Street.

Środowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od lekkich zwyżek. Po blisko półtorej godziny handlu S&P500 rośnie o 0,2 proc., Dow Jones zyskuje 0,3 proc., a tylko Nasdaq utrzymuje się 0,2 proc. pod kreską. Do zamknięcia sesji 0,5 proc. pod kreską zmierza warszawski indeks WIG. Nastroje za oceanem wspiera zwycięstwo republikanów w połówkowych wyborach do kongresu i senatu. Opozycja zdobyła większość w obu izbach parlamentu.

- Republikanów uważa się za bardziej przyjaznych biznesowi, więc nie można się dziwić, że rynek pozytywnie reaguje na wyniki – komentował w wypowiedzi dla agencji Bloomberg.

Tymczasem lepiej od oczekiwań wypadł raport z rynku pracy, przygotowany przez agencję ADP. W październiku w gospodarce amerykańskiej przybyło 230 tys. miejsc pracy. Ekonomiści spodziewali się, że będzie ich 220 tys.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane