Poznaj zalety elastyczności

MBE
opublikowano: 04-01-2012, 00:00

W styczniu ruszą spotkania dla firm, na których będzie można poznać nowy model rynku pracy.

Przedsiębiorcy, którzy chcą poznać zalety elastycznych form pracy i dowiedzieć się, jak wpływają one na konkurencyjność firmy, mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach organizowanych w ramach projektu promującego flexicurity, czyli model zatrudnienia oparty na elastyczności i bezpieczeństwie uczestników rynku pracy.

Najbliższe spotkania odbędą się: 20.01 w Gorzowie Wielkopolskim, 21.01 w Zielonej Górze, 23.01 w Olsztynie oraz 24.01 w Bydgoszczy.

Będzie się można na nich dowiedzieć, na czym polega koncepcja flexicurity i i porozmawiać z ekspertami. Uczestnicy spotkań poznają formy elastycznego zatrudnienia, możliwości podnoszenia kwalifikacji oraz wspierania pracowników w łączeniu życia zawodowego i rodzinnego.

Eksperci opowiedzą również o rozwiązaniach, jakie oferuje kodeks pracy, i innych przepisach, umożliwiających na zastosowanie flexicurity w firmie.

Flexicurity to model rynku pracy, który łączy trzy elementy: elastyczność form i organizacji pracy, bezpieczeństwo, czyli stabilność zatrudnienia, dostęp do kształcenia ustawicznego i zabezpieczenie socjalne oraz aktywną politykę rynku pracy.

Zastosowanie tego modelu w praktyce wzmacnia konkurencyjność przedsiębiorstw oraz stwarza lepsze i bezpieczniejsze miejsca pracy, dzięki zwiększeniu możliwości łatwego zatrudnienia na każdym etapie życia zawodowego.

Projekt promujący flexicurity powstał we współpracy Związku Rzemiosła Polskiego i Izby Rzemieślniczej w Opolu. Ma wypromować ideę oraz rozwiązania tego modelu wśród pracowników i pracodawców z sektora MSP. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.flexicurity.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu