Poznań/ Do 2015 r. nowy budynek sądu okręgowego

PAP
opublikowano: 06-09-2010, 14:17

W Poznaniu do 2015 roku powstanie najnowocześniejszy obiekt sądowy w Polsce. Budynek drugiej siedziby poznańskiego sądu okręgowego będzie kosztował ok.105 mln zł.

W gmachu będzie się mieściło także centrum gospodarcze,? ?centrum pracy i ubezpieczeń społecznych, a także centrum archiwalne.

"Nowy budynek ułatwi prace i ułatwi dostęp do wymiaru sprawiedliwości. Obiekt będzie miał siedem kondygnacji, w tym trzy podziemne. Powierzchnia będzie cztery razy większa niż w obecnym budynku sądu okręgowego" - powiedział w poniedziałek p?rezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz.

?Jak przypomniał goszczący w Poznaniu minister sprawiedliwości ?Krzysztof Kwiatkowski, do tej pory poznańskie sądy mieściły się w czternastu różnych miejscach.? ?Większość sądowych pomieszczeń była wynajmowana,? ?co wiązało się z poważnymi wydatkami.? Sytuacja zmieni się po oddaniu do użytku nowego budynku.

?"?To największa inwestycja,? ?jaką będzie realizował wymiar sprawiedliwości w najbliższych latach.? ?Wartość kosztorysowa robót budowlanych miała wynieść ?159? ?mln zł.? ?Firma,? ?która wygrała przetarg, zaproponowała,? ?że wybuduje obiekt za? ?105? ?mln zł?" ?-? ?powiedział Kwiatkowski.?

W centrum gospodarczym sądu będą się mieściły wszystkie wydziały gospodarcze sądu okręgowego i poznańskich sądów rejonowych, w budynku znajdą się także sądowe archiwa oraz centrum pracy i ubezpieczeń społecznych z wydziałami pracy i ubezpieczeń społecznych poznańskich sądów.

Wartość całej inwestycji szacowana jest na ok. 150 mln zł. Gmach wybuduje firma Skanska. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Poznań/ Do 2015 r. nowy budynek sądu okręgowego