Poznań rywalizuje o prestiżowy tytuł

AR
opublikowano: 23-01-2019, 12:51

Stolica Wielkopolski jest kandydatem na najlepsze miejsce podróży 2019 r. w konkursie European Destinations. Powalczy z 20 innymi miastami Europy.

Plebiscyt organizowany przez European Destinations (to działająca w Brukseli od 2009 roku organizacja, która promuje turystykę i kulturę w całej Europie)  rozpoczął się 15 stycznia i potrwa do 5 lutego br. Poznań to jedyne polskie miasto, które w tym roku bierze w nim udział. 

Zobacz więcej

Fot. Pixaby CC0

Do konkursu jest nominowanych dwadzieścia miast. Są wśród nich np. Wiedeń, Rzym, Ateny i Berlin, ale też nowe, cieszące się rosnącą popularnością wśród turystów kierunki, np. Bratysława i belgijskie miasteczko Dinant. Poznań - informuje urząd miasta - został nominowany ze względu na „autentyczność i świeżość oraz wysoką jakość oferty”. Organizatorzy konkursu informują, że miasto zasługuje na wyróżnienie również ze względu na takie walory jak: „bezpieczeństwo, klimat miasta współtworzony m.in. przez studentów oraz rosnąca popularność w mediach społecznościowych”.

- Bardzo liczymy na zaangażowanie poznaniaków. Przecież to właśnie mieszkańcy naszego miasta znają je najlepiej - mówi Jan Mazurczak, prezes zarządu Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Na miasto można głosować przez strony www.glosujnapoznan.pl lub www.voteforpoznan.pl. 

a2bc4ae2-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Samorządu
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE
Puls Samorządu
autor: Aleksandra Rogala
Wysyłany raz w tygodniu
Aleksandra Rogala
Newsletter o inwestycjach i finansach lokalnej administracji.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy