Poznań wesprze mikro

MILO
opublikowano: 12-01-2010, 00:00

Na początku marca ruszy konkurs na dofinansowanie inwestycji najmniejszych firm z regionu.

Na początku marca ruszy konkurs na dofinansowanie inwestycji najmniejszych firm z regionu.

3 mln EUR czeka na firmy z Wielkopolski, które zatrudniają do 10 osób. Zarząd województwa w tym kwartale ogłosi konkurs na dofinansowanie inwestycji i usług doradczych.

— Konkurs zostanie ogłoszony na początku marca. Kwoty do dyspozycji przedsiębiorców będą podobne do tych, które oferowaliśmy dotychczas —mówi Marlena Sierszchulska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim.

Na inwestycje przeznaczono 2,5 mln EUR, na zakup usług doradczych — 0,5 mln.

Obroty roczne mikrofirm przekraczają 2 mln EUR. Warunkiem otrzymania wsparcia jest też rozpoczęcie działalności gospodarczej (dzień uzyskania wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub wpisu do rejestru przedsiębiorców) nie wcześniej niż 24 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

Składać wnioski można o:

9-200 tys. zł na realizację projektów inwestycyjnych,

3-60 tys. zł na uzyskanie usług doradczych.

Przy inwestycjach dofinansować można do 60 proc. wydatków, na usługi doradcze — do 50 proc.

Beneficjent jest zobowiązany do rozpoczęcia realizacji projektu nie później niż 3 miesiące od dnia podpisania umowy, zakończenie realizacji musi nastąpić nie później niż:

12 mies. od podpisania umowy — przy zakupie środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz przy projektach doradczych,

36 mies. od podpisania umowy — przy leasingu środków trwałych,

24 mies. od podpisania umowy — przy projektach wymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.

W 2009 r. z dofinansowania skorzystała swarzędzka firma Arbos, która zajmuje się produkcją palet drewnianych, skrzyń oraz więźb dachowych. Na zakup rębaka do drewna za 50 tys. zł dostała 21 tys.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane