Pozycja budowana na zaufaniu

opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Bycie inżynierem jest ważniejsze niż bycie biznesmenem, a bycie człowiekiem ważniejsze niż bycie szefem – takie zasady wyznają założyciele łódzkiej spółki.

2.miejsce województwo łódzkie C&S Construction

Fundamentalne wartości:Przetrwać trudne czasy i być krok przed konkurencją firmie C&S Construction udaje się dzięki wartościom, które przyświecają jej właścicielom – profesjonalizmowi, zaangażowaniu, uczciwości i rzetelności.
Fundamentalne wartości:Przetrwać trudne czasy i być krok przed konkurencją firmie C&S Construction udaje się dzięki wartościom, które przyświecają jej właścicielom – profesjonalizmowi, zaangażowaniu, uczciwości i rzetelności.

Dwóch przyjaciół budowlańców, ich ambicje, umiejętność współpracy i gotowość do podjęcia ryzyka – tak można opisać w skrócie historię firmy C&S Construction. Najważniejszymi, ale też najbardziej ryzykownymi krokami była rezygnacja z etatu i poszukiwanie pierwszego kontraktu w branży generalnego wykonawstwa obiektów przemysłowych.

Spółka została zarejestrowana w drugiej połowie 2017 r. Pierwszy kontrakt udało się zdobyć na początku roku 2018 dzięki rekomendacji, która była wynikiem bardzo dobrej opinii wypracowanej przez kilka lat pracy w branży. Okazał się on na tyle duży, że ustanowiony rekord udało się pobić dopiero przetargiem wygranym pod koniec 2021 r.

– Wydaje nam się, że pełne zaangażowanie, autentyczność i wiedza powodowały, iż inwestorzy zarażali się naszą dobrą energią i decydowali się na współpracę z nami, nie zważając na krótki staż firmy. Wzbudzaliśmy zaufanie. Po owocnym początku coraz rzadziej musieliśmy udowadniać, że wiemy, co robimy, a kolejni zadowoleni inwestorzy byli i są naszym najlepszym „działem promocji i marketingu”. Obsługa zapewniana przez naszą firmę była i jest tak profesjonalna i rzetelna, że nasi kontrahenci polecają nas dalej – opisuje prezes spółki Jarosław Chmielewski.

Firma boryka się z takimi problemami jak większość branży: niedobory kadrowe, wahania cen i brak stabilności na rynku materiałów budowlanych.

– W 2017 r. zaczynaliśmy we dwóch. W kolejnych latach stopniowo zwiększaliśmy kadrę, dziś jest nas już ponad 30. I w dalszym ciągu rekrutujemy – mówi prezes.

Najwyższą jakość świadczonych usług i uczciwość wobec pracowników, współpracowników i inwestorów zawsze stawiają ponad kwestie finansowe.

– Wielokrotnie przekonaliśmy się, że takie postępowanie prędzej czy później procentuje. Dzięki temu mamy zadowolonych klientów, którzy są naszymi najlepszymi handlowcami, a także zgrany i zmotywowany zespół, bez którego nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dziś. Efekty naszej pracy są naszą wizytówką i najlepszym świadectwem – dodaje prezes.

C&S Construction realizuje potrzeby inwestorów, ponieważ potrafi wysłuchać nie tylko ich wymagań, ale często również obaw. Wykorzystuje swoją wiedzę, by po analizie zebranych informacji dostarczyć inwestorom obiekty dokładnie takie, jakich potrzebują, nie narażając ich przy tym na niepotrzebne wydatki.

Firma planuje dalszą ekspansję na rynku budownictwa przemysłowego oraz rozwój zespołu. Właśnie realizuje największy dotychczas projekt.

– Jesteśmy jednak głodni nowych doświadczeń i czekamy na kolejne. Bez względu na sytuację na rynku i problemy, z jakimi przyjdzie nam się w przyszłości mierzyć, nasze wartości pozostają niezmienne – podkreśla Jarosław Chmielewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane