Pożyczka na inwestycję w sieć

opublikowano: 26-09-2017, 22:00

Alior ma 46 mln zł dla firm planujących stworzenie albo modernizację infrastruktury zapewniającej dostęp do szybkiego internetu.

Od 20 tys. zł do 10 mln zł — tyle może pożyczyć Alior Bank małemu, średniemu albo dużemu przedsiębiorstwu, które planuje inwestycję w sieć telekomunikacyjną. Do wydania jest w sumie 46 mln zł w ramach pożyczki szerokopasmowej. Jest ona efektem umowy podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Główna jej zaleta to niski koszt finansowania.

— Połączenie pieniędzy z programu Polska Cyfrowa, z którego pozyskaliśmy 38 mln zł, i funduszy własnych banku w kwocie 8 mln zł, pozwala na zmniejszenie oprocentowania pożyczki do poziomu znacznie poniżej warunków rynkowych — tłumaczy Urszula Krzyżanowska, wiceprezes zarządu odpowiedzialna za Pion Biznesu w Alior Banku.

Czas kredytowania wynosi maksymalnie 15 lat. Inwestor może ubiegać się także o karencję w spłacie finansowania — do 30 miesięcy od daty uruchomienia pierwszej transzy. Warunek ubiegania się o pożyczkę to wpisanie do rejestru UKE. W najbliższym czasie BGK ogłosi drugi przetarg dla instytucji finansowych, które będą udzielały pożyczek szerokopasmowych.

— W ten sposób działamy na rzecz zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Polega on m.in. na zapewnieniu jak najbardziej powszechnego dostępu do szybkiego internetu, a tym samym wsparciu m.in. małych i średnich firm poprzez lepszy i sprawniejszy dostęp do informacji, wiedzy i usług. W minionej perspektywie całkowita wartość udzielonej pomocy na zrównoważony rozwój wyniosła ok. 4 mld zł, natomiast w okresie 2014-20 mamy do wykorzystania łącznie ponad 10 mld zł, w tym 1 mld zł na infrastrukturę dla szerokopasmowego internetu — mówi Przemysław Cieszyński, członek zarządu BGK.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu