PPPD sprzedaje budynek

Ryszard Gromadzki
27-06-2001, 00:00

PPPD sprzedaje budynek

Pilskie przedsiębiorstwo przemysłu Drzewnego ze Złotowa w województwie wielkopolskim spodziewa się, że do końca czerwca zamknie postępowanie ofertowe w sprawie sprzedaży siedziby zarządu firmy w Złotowie. Przedstawiciele firmy liczą, że uda im się uzyskać kilka mln zł.

Pilskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego w Złotowie zamierza sprzedać siedzibę swojego zarządu. Chodzi o nieruchomość położoną w centrum Złotowa o powierzchni 0,6 ha i stylowy budynek o powierzchni 2,4 tys. mkw. PPPD chce pozbyć się nieruchomości ze względu na trudną sytuację ekonomiczną firmy. Spółka spodziewa się kilku mln zł z tej transakcji.

— Zamierzamy przenieść siedzibę do innej nieruchomości w centrum Złotowa, która jest naszą własnością. Nie będzie się to wiązało z większymi inwestycjami — wyjaśnia Andrzej Chojnacki, dyrektor organizacyjny PPPD.

Obecnie firma jest w trakcie zmiany profilu działalności.

— Naszą specjalnością są impregnowane elementy drewniane do ogrodów oraz drewniane konstrukcje szkieletowe do dachów. W przyszłości chcemy w większym stopniu zająć się przerobem drewna — zapowiada Andrzej Chojnacki.

Trudna sytuacja ekonomiczna przedsiębiorstwa wynikająca z kryzysu panującego w całej branży drzewnej i nieopłacalności eksportu (firma eksportuje około 40 proc. swojej produkcji przede wszystkim do Niemiec i krajów Beneluksu) może wymusić redukcję załogi firmy, jednak Andrzej Chojnacki nie chce na razie tego przesądzać. PPPD ma pięć tartaków położonych w okolicach Piły, zatrudnia 400 osób. Rok 2000 zamknęło obrotami wysokości około 45 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ryszard Gromadzki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / PPPD sprzedaje budynek