Praca musi być pasją

04-02-2011, 09:20

Młodzi liderzy IT, którzy w najbliższym czasie będą utrzymywać się w czołówce najbardziej poszukiwanych pracowników, tak bardzo przywykli do realizacji pasji, że tylko 7 proc. badanych jest w stanie z nich zrezygnować ze względu na pracę.

Rosnąca konkurencja w poszukiwaniu najlepszych i zmieniające się oczekiwania młodych pracowników będą stawiały przed pracodawcami wyzwania, do których już teraz powinni się przygotowywać. Młodzi informatycy cenią sprawy, do których pracodawcy do tej pory przykładali mniejszą wagę.

Raport „Pasje Młodych Liderów IT”, przygotowany przez polski oddział Tieto Corporation, wskazuje, że wysokość pensji już nie wystarczy, by przyciągnąć do firmy najlepszych specjalistów z branży IT. Młodych liderów IT motywują przede wszystkim: ambicja (45 proc.), pieniądze (42 proc.) i pasje (39 proc.). Te ostatnie w życiu młodych informatyków przekładają się głównie na zadowolenie z życia (57 proc. wskazań), poczucie samorealizacji (52 proc.) i możliwość oderwania się od codzienności (48 proc. ankietowanych).

Młodzi liderzy IT tak bardzo przywykli do realizacji pasji, że tylko 7 proc. badanych jest w stanie z nich zrezygnować ze względu na pracę. Pokolenie, które rozpoczyna właśnie pracę w branży IT to tzw. Generacja Y — ludzie świadomi własnej wartości, kompetentni i ambitni, ale wyznający zasadę, że to praca ma być dla nich, a nie odwrotnie. Są gotowi zmienić ją z dnia na dzień, bez skrupułów, które mieli ich rodzice. Młodzi ludzie nie boją się też zmiany miejsca zamieszkania w poszukiwaniu interesującej oferty pracy. Nie oznacza to jednak, że są gotowi przeprowadzić się wszędzie. Ważnym czynnikiem jest też adekwatność zarobków do kosztów utrzymania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Pasje , IT , Praca

Puls Biznesu

Inne / Praca musi być pasją