Pracowite lato w Koneserze

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 22-06-2016, 22:00

Prawie 100 tys. mkw. biur, sklepów, restauracji i mieszkań powstanie na warszawskiej Pradze

W miejscu dawnej wytwórni wódek, na ponad 5 ha powstaje jedna z najbardziej złożonych inwestycji w Warszawie. Część komercyjna to wspólne przedsięwzięcie spółek Liebrecht & wooD i BBI Development (część mieszkaniową BBI realizuje samodzielnie). Prace rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku i potrwają do końca 2017 r. Latem tego roku będzie gotowy trzypoziomowy parking podziemny na 1 tys. samochodów. Inwestor jest także w trakcie wyboru generalnego wykonawcy budynków biurowych i handlowo-usługowych, których budowa ruszy również jeszcze w III kwartale.

DO WYBORU:
DO WYBORU:
Na terenie dawnej fabryki inwestorzy przygotują 20 tys. mkw. powierzchni handlowych. Wśród sklepów znajdą się designerskie butiki z odzieżą i meblami, a także duże i znane marki.
ARC

Listy intencyjne...

— Projekt jest imponujący, ale też trudny ze względu na połączenie ośmiu starych i sześciu nowych budynków. Cały teren jest pod opieką konserwatora zabytków. Wszystkie zabytkowe budynki są restaurowane ręcznie — cegła po cegle — mówi Mariusz Kozłowski, prezes zarządu i dyrektor generalny Liebrecht & wooD Polska. W odrestaurowanych i nowo wybudowanych budynkach znajdą się biura, lokale handlowo-usługowe, restauracje i hotel. Biura zajmą ok. 25 tys. mkw., część handlowo-usługowa 20 tys. mkw. Od strony ul. Nieporęckiej może powstać kolejne 20 tys. mkw. biur — są one jednak dopiero na etapie projektowania. Będzie to inwestycja należąca wyłącznie do Liebrecht & wooD. Lokale gastronomiczne i oferujące produkty spożywcze zajmą około 30 proc. powierzchni handlowej Konesera.

— Mamy już podpisane listy intencyjne z trzema znanymi restauratorami i operatorem kawiarni, z kolejnym prowadzimy zaawansowane rozmowy. Raczej unikamy sieciowych operatorów. Planujemy łącznie sześć dużych restauracji, w tym jedną rodzinną, przed którą znajdzie się ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci. Będziemy różnicować ofertę gastronomiczną, tak aby zarówno wegetarianie, jak i wielbiciele steków czy kuchni włoskiej znaleźli coś dla siebie. Wychodzimy z założenia, że im więcej będzie restauracji, tym ludzie będą chętniej tutaj przyjeżdżać — mówi Mariusz Kozłowski.

...i pierwsi najemcy

Jednym z pierwszych najemców, który już pracuje na terenie Konesera, jest Campus Warsaw prowadzony przez Google’a. Docelowo przeprowadzi się z obecnie zajmowanego budynku strażnicy do dawnego magazynu spirytusu. Natomiast dawny budynek rektyfikacji o powierzchni 3 tys. mkw. wynajęła firma Wyborowa Pernod Ricard, która w tym miejscu otworzy Muzeum Polskiej Wódki, restaurację, a także przestrzeń eventową. Do grona najemców biur ostatnio dołączyła kancelaria prawna Rączkowski, Kwieciński Adwokaci (RK Legal), która zajmie ponad 1,3 tys. mkw., a także klub fitness Zdrofit, który także zajmie ponad 1 tys. mkw.

— Kierunek poszukiwań najemców powierzchni biurowych jest poniekąd dyktowany przez obecność Campus Warsaw. I tak część powierzchni wynajęła firma Dago Centrum, która oferuje biura co- -workingowe, elastyczne powierzchnie biurowe i sale konferencyjne mniejszym firmom. Wydaje się to naturalnym otoczeniem dla firm z branży nowych technologii czy start-upów — wyjaśnia Mariusz Kozłowski.

Budynek dawnej gorzelni, stojący bezpośrednio przy ul. Ząbkowskiej zostanie zaadaptowany na czterogwiazdkowy hotel lifestyle’owy ze 140 pokojami, działający pod marką międzynarodowej sieci. Treść umowy franchisingowej jest już uzgodniona, jednak do jej podpisania właściciel obiektu nie ujawnia, jaka to marka. Tuż za hotelem stanie centrum kongresowo-konferencyjne.

— Biura są wynajęte w 30 proc. Na powierzchnie handlowo–usługowe mamy podpisane listy intencyjne lub uzgodnione warunki dla 10 lokali. W ciągu kilku tygodniu powinniśmy sfinalizować umowy na wynajem około połowy powierzchni handlowej — zapowiada Mariusz Kozłowski. Wartość inwestycji samej części komercyjnej to ponad 160 mln EUR (700 mln zł). Dotychczas projekt był finansowany z puli inwestorów. Obecnie finalizowane są rozmowy z dwoma bankami zainteresowanymi udzieleniem kredytu.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane