Pracowity rok Platinum

ANP
opublikowano: 19-02-2011, 00:00

Giełda W I kwartale pod skrzydła funduszu trafi nawet osiem spółek. Na koniec roku może ich być 30.

Giełda W I kwartale pod skrzydła funduszu trafi nawet osiem spółek. Na koniec roku może ich być 30.

Fundusz Platinum Capital, którym kieruje Piotr Krawczyk, z początkiem roku zakasał rękawy i prześwietla rynek w poszukiwaniu nabytków.

— Tylko w pierwszym kwartale zamierzamy kupić około ośmiu podmiotów. Obecnie rozmawiamy z blisko dwudziestoma spółkami — twierdzi Piotr Krawczyk.

I dodaje, że zgodnie z przyjętym planem inwestycyjnym, w bieżącym roku Platinum Capital inwestować będzie głównie w nowe technologie, internet, handel oraz usługi.

— Obserwujemy rynek również w innych branżach — mówi prezes Platinum Capital.

W bieżącym kwartale fundusz chce przeznaczyć na przejęcia około 5 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z zysków wypracowanych przy wcześniejszych inwestycjach. Ale zakupy nie skończą się szybko.

— W kolejnych kwartałach planujemy kolejne inwestycje. Na razie trudno określić, ile spółek kupimy w tym roku. Myślę, że może ich być 25-30 — twierdzi Piotr Krawczyk.

To nie koniec planów na ten rok. Platinum Capital, które w portfelu ma dwadzieścia spółek, m.in. notowane na NewConnect HMSG oraz Grupę PSW Holding, wprowadzi na mały parkiet kolejne.

— Najbliższymi debiutantami będą: Nemex, KCSP oraz SPC — wymienia prezes funduszu.

Do końca roku na NewConnect trafi łącznie dziesięć podmiotów o różnej kapitalizacji i z różnych branż.

Piotr Krawczyk dodaje, że Platinum Capital na razie nie wybiera się na giełdę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu