Pracownicy Agory: Niemczycki dobry, bo swój

Presserwis
17-11-2008, 08:02

 Dla dziennikarzy ”Gazety Wyborczej” rezygnacja prezesa Agory SA Marka Sowy ze stanowiska była zaskoczeniem. Spółka zapowiada, że pod kierownictwem Piotra Niemczyckiego kontynuowana będzie dotychczasowa strategia.

   W czwartek wieczorem ogłoszono rezygnację Marka Sowy (z przyczyn osobistych – tak podała w komunikacie spółka) ze stanowiska prezesa Agory i objęcie tego stanowiska przez Piotra Niemczyckiego, który w piątek w siedzibie Agory w Warszawie spotkał się z pracownikami spółki. Spotkanie było transmitowane w intranecie do oddziałów ”GW”. Niemczycki zapewnił m.in. o dobrej kondycji spółki.

Nikt nie spodziewał się tych zmian, jednak nie boimy się ich – mówi dziennikarz działu krajowego ”GW”. Według niego większe poruszenie wśród pracowników spółki było w sierpniu ub.r., gdy prezesem Agory został Marek Sowa, wówczas wiceprezes UPC Polska. - Sowa od samego początku zapowiadał przeniesienie środka ciężkości na media elektroniczne. Załoga bardziej by się obawiała, gdyby na prezesa znów przyszedł ktoś z zewnątrz – dodaje dziennikarz ”GW”.

– Piotr Niemczycki jest najlepszym prezesem, bo to nasz człowiek. Przeszedł w naszej firmie wszystkie szczeble i jest bardzo pracowity – dodaje dziennikarz działu kultura ”GW”.

Menedżer związany z rynkiem mediów mówi natomiast: – Argumentami przeciwko Markowi Sowie były być może marginalizacja marki ”Gazety Wyborczej” i to, że dopuścił do znacznego wzrostu kosztów stałych.

Chodzi m.in. o wzrost zatrudnienia w Agorze. Na koniec września br. zatrudnienie w Agorze wynosiło 3685 etatów – o 259 etatów więcej, niż przed rokiem - w tym 111 etatów w portalu Trader.com (Polska), kupionym przez Agorę w czerwcu br.

Piotr Niemczycki był dotychczas wiceprezesem spółki, nadzorował m.in. segment prasy codziennej. Jest jednym z założycieli Agory i ”GW”. Zarząd wybrał go na stanowisko prezesa do czasu ostatecznego zatwierdzenia sprawozdań finansowych za 2008 rok, co nastąpi w połowie przyszłego roku.
Zarząd uzupełnił ponadto swój skład o Tomasza Józefackiego, dyrektora pionu Internet. Jako członek zarządu będzie odpowiadał za Internet i nowe media. (MIŚ, RUT)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Presserwis

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Pracownicy Agory: Niemczycki dobry, bo swój