Pracownicy będą na kacu, szefowie drżą

ŁO, sky.com
opublikowano: 02-06-2010, 12:50

Każdego dnia ponad pół miliona Brytyjczyków przychodzi do pracy na kacu. Podczas piłkarskich mistrzostw wskaźnik ma poszybować w górę.

Z badań brytyjskiego Drinkaware, niezależnego instytutu zajmującego się walką z alkoholizmem wynika, że każdego dnia do pracy przychodzi 520 tys. ludzi, którzy dzień wcześniej ostro zabalowali. 10 proc. z nich musi z powodu kaca wcześniej wyjść z pracy. 17 proc. skacowanych popełnia z tego powodu różnego rodzaju błędy w pracy.

Oznacza to poważne straty dla firm. Szefowie powinni mieć świadomość, że najbliższe tygodnie będą pod tym względem jeszcze gorsze, bo w połowie czerwca w RPA rozpoczynają się piłkarskie mistrzostwa świata.

- Międzynarodowe wydarzenie sportowe, jakim są piłkarskie mistrzostwa świata, w nieunikniony sposób przyciągnie uwagę narodu i sprawi, że ludzie będą mogli być razem, może jednak wzrosnąć również ilość osób na kacu w pracy - Chris Sorek z Drinkaware.

Wszystko wskazuje na to, że Wyspiarze będą mieli sporo powodów do oblewania. Reprezentacja Anglii jest wymieniania wśród faworytów mundialu.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, sky.com

Polecane