Pracownicy Royal Mail wietrzą spisek

opublikowano: 15-10-2018, 09:10

Setki pracowników Royal Mail skarżą się, że dramatyczny spadek kursu akcji spółki to nie przypadek, ale próba powstrzymania ich przed ich sprzedażą.

Sprywatyzowana brytyjska poczta została oskarżona przez pracowników o celową publikację 1 października raportu ostrzegającego o możliwości złych wyników. Spadek kursu Royal Mail o 28 proc. nastąpił zaledwie dwa tygodnie przed planowaną przez wielu ze 145 tys. pracowników sprzedażą akcji po pięciu latach oczekiwania na nadejście momentu, kiedy mogli to zrobić bez obciążeń podatkowych. Władze Royal Mail przekonują, że nie miały wyboru i musiały poinformować o możliwym pogorszeniu wyników spółki.

Royal Mail
Zobacz więcej

Royal Mail Bloomberg

- Mieliśmy obowiązek poinformować rynek i to zrobiliśmy – powiedział rzecznik spółki. – Nie ma to związku z możliwością sprzedaży akcji przez pracowników – dodał.

W maju tego roku akcje Royal Mail osiągnęły najwyższą jak dotąd cenę 632 pensów. Obecnie są notowane tylko o 13 pensów powyżej ceny z wejścia na giełdę, wynoszącej 330 pensów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu