Pracownik chce pracować zdalnie

opublikowano: 13-06-2016, 22:00

Cyfryzacji domagają się głównie młodzi pracownicy.

74 proc. zatrudnionych w małych i średnich przedsiębiorstwach w Polsce przyznaje, że praca w dowolnym miejscu i całkowity zdalny dostęp do firmowych plików, poczty i kalendarza ma znaczący wpływ na ich wydajność. To o 5 proc. wyższy wskaźnik niż europejska średnia — wynika z badania „Nowoczesne IT w MŚP 2016”, zrealizowanego przez Ipsos MORI dla Microsoftu.

Zalety pracy na odległość, wykonywanej przy użyciu nowych technologii, m.in. urządzeń mobilnych, zachwala 64 proc. Francuzów, 53 proc. Niemców, 72 proc. Czechów i 76 proc. Ukraińców.

Dla 82 proc. ankietowanych Polaków ważne jest to, by dane były chronione niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Średnia dla Europy w tej dziedzinie wynosi 78 proc.

Cyfryzacji domagają się głównie młodzi pracownicy. Jedną z krajowych firm, które korzystają z dobrodziejstw cyfryzacji, jest 3D Plan w branży usług projektowo- -inżynieryjnych — dzięki chmurze obliczeniowej spółka zyskała 20-30 proc. czasu na nowe przedsięwzięcia i pracę koncepcyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu