Praga: codzienne rejsy prowadzą LOT i CSA

Artur Lisowski
opublikowano: 08-05-2000, 00:00

Praga: codzienne rejsy prowadzą LOT i CSA

Najlepsze połączenia

Dzięki bezpośrednim przelotom z Warszawy do Pragi biznesmeni z Polski bez problemu mogą załatwić interesy w stolicy Czech w ciągu jednego dnia.

Bezpośrednie połączenia lotnicze między warszawskim Okęciem a praskim lotniskiem Ruzyne obsługują PLL LOT i Czeskie Linie Lotnicze CSA. Przewoźnicy wspólnie prowadzą połączenia na tej trasie. Rejsy obsługują maszyny typu ATR i Boeing 737. Przelot do stolicy Czech trwa, zależnie od typu samolotu, godzinę i dziesięć minut lub godzinę i czterdzieści minut. Cena otwartego biletu w klasie biznes na tej trasie u polskiego przewoźnika wynosi 2247 zł. Dzięki dogodnym rejsom z Warszawy o 8.10 i 9.20 oraz z Pragi o 17.05 i 17.35 biznesmeni mogą załatwić interesy w tym mieście w ciągu jednego dnia.

Mimo dobrej komunikacji lotniczej, wiele osób decyduje się na spędzenie w Pradze nocy. Do dyspozycji gości biznesowych w stolicy Czech jest sześć hoteli pięciogwiazdkowych i trzydzieści jeden obiektów czterogwiazdkowych.

Szczególnie popularny jest położony w sercu miasta pięciogwiazdkowy hotel Esplanade. Nie brakuje również hoteli sieciowych, takich jak Intercontinental czy Savoy.

Do dyspozycji gości biznesowych są zarówno bardzo luksusowe restauracje na zamku w Hradczanach, jak i lokale podające tradycyjne czeskie potrawy.

Wśród nich bardzo dużym powodzeniem cieszy się restauracja U Dwou Ko‹ek, położona blisko domu, w którym mieszkał Mozart. Z dwutygodniowym wyprzedzeniem należy rezerwować miejsca w restauracji U Fleku, mieszczącej się przy najstarszym browarze w Czechach. Lokal ten serwuje tradycyjne czeskie dania oraz piwo prosto z beczki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Praga: codzienne rejsy prowadzą LOT i CSA