Prasa: KE odrzuci projekt budżetu Włoch

opublikowano: 01-10-2018, 12:41

Włoski dziennik La Repubblica pisze, że Komisja Europejska odrzuci w listopadzie propozycję budżetu Włoch i rozpocznie procedurę sankcji w lutym, donosi Reuters.

Gazeta powołuje się na anonimowe źródła w Komisji Europejskiej. Twierdzą one, że rząd Włoch nie pozostawił jej wyboru przyjmując w budżecie na 2019 roku deficyt na poziomie 2,4 proc. PKB, trzykrotnie większym niż proponowali poprzednicy.

Reuters przypomina, że w ubiegłym roku jego rozmówcy w Brukseli, unijni urzędnicy i dyplomaci, wyrażali nadzieję na skłonienie „przez siły rynkowe” rządu Włoch do zmiany planów budżetowych zanim formalnie zostaną przedstawione w połowie października.

Reuters zastrzega, że wciąż nie jest pewne, czy Komisja Europejska zdecyduje się na odesłanie projektu budżetu Włoch do Rzymu. Agencja podkreśla, że mogłoby to spowodować eskalację kryzysu we Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu