Prawdziwe "angry birds" atakują ludzi w Oregonie

AD, Oregon Statesment Journal
opublikowano: 06-02-2015, 10:17

"Wściekłe sowy", nazwane już przez mieszkańców Oregonu "prawdziwymi angry birds", stały się takim zagrożeniem dla ludzi w miastach, że władze wydały specjalny alert.

Władze stanu Oregon skierowały swoje ostrzeżenie szczególnie do biegaczy, ponieważ to oni są najczęstszym obiektem ataków sów z rodziny puszczyków kreskowanych. Puszczyki atakują wcześnie rano, także w miejskich parkach, spadając znienacka na głowę biegnącego człowieka i porywając mu czapkę.

Puszczyk kreskowany (strix varia)
Zobacz więcej

Puszczyk kreskowany (strix varia) MDF/Wikipedia

- Poczułem gwałtowne szarpnięcie i dotyk jakby czubka noża, ale nie zostałem zraniony - relacjonuje w rozmowie z mediami Brad Hilliard, mieszkaniec stolicy Oregon - Salem, który biega codziennie w parku nazywanym Pastwiskiem Busha. Hillard jest już czwartą w tym roku ofiarą "wściekłej sowy" i nie słyszał wcześniej o ostrzeżeniu burmistrza. Dopiero po fakcie miał zwrócić uwagę na plakaty rozklejone na terenie parku.

Puszczyki kreskowane były przez lata na terenie Oregonu gatunkiem oficjalnie tępionym w lasach z uwagi na wypieranie słabszego gatunku puszczyka plamistego. Ich cechą jest agresywna obrona własnego terytorium. Ornitolodzy wyjaśniają, że obecna agresja skierowana do ludzi jest prawdopodobnie chwilowa i ma związek z rozpoczętym teraz okresem gniazdowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Oregon Statesment Journal

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu