Prawna batalia o poznańskie śmieci

ANP
17-10-2013, 13:37

Najważniejszy zarzut o stosowanie dumpingowych cen w przetargu na śmieci został oddalony.

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła tylko jeden zarzut firm, które odwołały się od wyników przetargu na wywóz śmieci w aglomeracji poznańskiej. Obsługę aż 70 proc. obszaru (sześciu sektorów) wygrało hiszpańskie konsorcjum FB Serwis, która ma zabierać odpady z dzielnic: Grunwald, Jeżyce, Piątkowo, Rataje, Stare Miasto, Wilda, Dębiec. Zarzucono mu, że nie posiada odpowiedniej bazy magazynowo-transportowej. KIO uznała, że zarzuty są zasadne. Izba nakazała zamawiającemu dokonania wezwania zwycięskiego konsorcjum do złożenia wyjaśnień i ponowną ocenę ofert. Upadł natomiast ważniejszy zarzut. Odwołującym nie udało się udowodnić, że Hiszpanie dali rażąco niską cenę. Sędzia stwierdził, że niewątpliwie wykonawca nisko skalkulował cenę, ale nie ma podstaw do stwierdzenia, że jest rażąco niska. Zdaniem KIO, może ona gwarantować wykonanie zlecenia, choć nie musi gwarantować zysku przedsiębiorstwa.

W poznańskim przetargu na wywóz śmieci odwołały się dwa konsorcja: Remondisu oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Artur Zys, Przedsiębiorstwo Komunalno-Transportowe ORDO- Marek Friebe, EKO-TOM Turguła i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Hemar.

Na realizacją zadań Związek Międzygminny Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej przeznaczył 91,35 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Prawna batalia o poznańskie śmieci