Preferencyjne pożyczki dla dolnośląskich przedsiębiorców

  • Marta Bellon
opublikowano: 18-07-2013, 00:00

Wystartował nowy fundusz pożyczkowy, z usług którego będą mogli korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni właściciele firm.

120 tys. zł, oprocentowane na 4,5 proc. — po taką pożyczkę mogą sięgnąć mikro-, mali i średni przedsiębiorcy z Dolnego Śląska. Zarówno ci początkujący, który swoją działalność rozpoczęli w ciągu ostatniego roku, jak i bardziej doświadczeni właściciele firm. Pożyczek udziela fundusz pożyczkowy Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG) z Wrocławia. Firmy działające dłużej niż 12 miesięcy mogą się ubiegać o pożyczkę do 120 tys. zł. Natomiast przedsiębiorcy, których działalność nie ma jeszcze roku, mogą pożyczyć maksymalnie 80 tys. zł. Wszyscy będą mieli 60 miesięcy na spłatę zadłużenia. Przedsiębiorcy z większym doświadczeniem na rynku oraz tacy, których firma ma dobre wyniki finansowe, mogą liczyć na oprocentowanie 4,5 proc. Podmioty gospodarcze działające na rynku krócej niż 12 miesięcy, które nie są w stanie udokumentować dobrych wyników finansowych, muszą się liczyć z wyższym oprocentowaniem.

— Może się również zdarzyć, że przedsiębiorca, który prowadzi zbyt ryzykowną działalność, nie otrzyma pożyczki. Jednak wówczas może liczyć na bezpłatną pomoc np. w opracowaniu planów marketingowych lub przeprowadzeniu gruntownych badań rynku, na którym działa. Wtedy będzie mógł odpowiednio zweryfikować swoje plany — zapowiada Tomasz Tykierko, prezes DAWG.

Wszyscy przedsiębiorcy ubiegający się o pożyczki muszą mieć udokumentowaną zdolność kredytową. Konieczne jest również odpowiednie zabezpieczenie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu