Premier: będziemy szli na rękę samorządowcom

opublikowano: 26-01-2007, 15:48

Premier nie wykluczył, że część samorządowców, którzy stracili mandaty, będzie mogła pełnić swoje funkcje do czasu wyboru następcy.

Premier Jarosław Kaczyński nie wykluczył, że część samorządowców, którzy stracili mandaty, będzie mogła pełnić swoje funkcje do czasu wyboru następcy. "Będziemy szli na rękę samorządowcom" - zapowiedział w piątek szef rządu.

Chodzi o te gminy, w których wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci miast stracą mandaty w efekcie nieterminowego złożenia oświadczeń majątkowych. W tym gminach odbędą się powtórne wybory.

"Tam, gdzie będzie to możliwe, gdzie nie będzie jakiegoś zarzutu, nie będzie jakiś powodów szczególnych na przykład takich, które by wskazywały, że niezłożenie oświadczenia jest nieprzypadkowe (...) - poza takimi przypadkami - my jesteśmy gotowi tych samorządowców, którzy w tej chwili pełnili te funkcje, tam pozostawić" - powiedział premier na piątkowej konferencji prasowej.

"Będziemy się starali nie prowadzić do żadnych politycznych wojen" - zadeklarował szef rządu.

Według szefa rządu, jeśli do czasu wyboru nowego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta zostanie powołany komisarz (zamiast powierzenia pełnienie obowiązków dotychczasowemu włodarzowi), to nie będzie on mógł kandydować w powtórnych wyborach. "Dotyczy to także Warszawy, gdyby tu musiał być powołany komisarz, to na pewno nie będzie to komisarz-kandydat" - dodał J.Kaczyński.(Di, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane