Premier chce utrzymania 6% wzrostu PKB

14-05-2004, 12:15

ISB: Premier Marek Belka zadeklarował w piątek, że utrzymanie wzrostu gospodarczego na poziomie 6% jest jednym z głównych celów jego rządu. Dla realizacji naczelnych celów przygotował już 29 projektów nowych ustaw i nowelizacji.

“Najważniejszą sprawą dla gospodarki jest pobudzenie inwestycji, gdyż wzrost gospodarczy już mamy, prawdopodobnie na poziomie 6%” – powiedział Belka podczas swojego expose w Sejmie.

Inne kluczowe zadania oprócz utrzymania wysokiego tempa wzrostu to: określenie strategii polskiej obecności w Iraku; naprawa sytuacji w służbie zdrowia; uporządkowanie zarządzania majątkiem państwa i prywatyzacji; wykorzystanie korzyści z pierwszego roku członkostwa w Unii Europejskiej (UE) oraz zwalczanie biedy, bezrobocia i wykluczenia społecznego.

Belka zapowiedział, że jego plan działania składa się z 14 programów. Gotowych jest już 29 projektów nowych ustaw lub ich nowelizacji.

Bank centralny szacuje, że wzrost gospodarczy wyniósł w pierwszym kwartale 2004 roku 6,4%, a w całym roku przekroczy zapisane w budżecie 5,0%.

ks/tom/kp

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier chce utrzymania 6% wzrostu PKB