Premier chce wkrótce spotkać się z RPP i zarządem NBP

Internet Securities
29-11-2005, 10:32

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że chce spotkać się z członkami Rady Polityki Pieniężnej (RPP) po ich posiedzeniu, które kończy się w środę, a także z zarządem Narodowego Banku Polskiego (NBP). Jak podkreślił, rząd nie chce naciskać na bank centralny.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że chce spotkać się z członkami Rady Polityki Pieniężnej (RPP) po ich posiedzeniu, które kończy się w środę, a także z zarządem Narodowego Banku Polskiego (NBP). Jak podkreślił, rząd nie chce naciskać na bank centralny.

„Chciałbym się spotkać z RPP po tym posiedzeniu, razem z ministrem finansów, osobno także z zarządem NBP” – powiedział Marcinkiewicz we wtorek podczas spotkania z ekonomistami.

„Chcemy konsultować, nie naciskać” – podkreślił premier.

Wcześniej we wtorek Marcinkiewicz powiedział, że liczy na zmniejszenie stóp procentowych w najbliższym czasie, „bo jest na to miejsce”.

Większość ekonomistów spodziewa się pozostawienia przez radę stóp procentowych na dotychczasowym poziomie – jednak decydująca dla ostatecznej decyzji rady będą dane o wzroście gospodarczym w trzecim kwartale. Zdaniem większości ekonomistów, cykl obniżek prawdopodobnie się już zakończył. (ISB)

qk/tom/maza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Premier chce wkrótce spotkać się z RPP i zarządem NBP