Premier: Integracja w strukturach UE jest gwarantem rozwoju Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-11-2005, 09:46

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w czwartek w swoim sejmowym expose, że integracja w strukturach Unii Europejskiej jest gwarantem rozwoju Polski. Jak podkreślił, priorytetem dla realizacji polskich interesów jest obszar euroatlantycki.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz powiedział w czwartek w swoim sejmowym expose, że integracja w strukturach Unii Europejskiej jest gwarantem rozwoju Polski. Jak podkreślił, priorytetem dla realizacji polskich interesów jest obszar euroatlantycki.

    "Integracja w strukturach Unii Europejskiej jest gwarantem naszego rozwoju i dobrobytu a sojusz ze Stanami Zjednoczonymi w ramach NATO - gwarantem bezpieczeństwa. Obydwie opcje, europejska i atlantycka, nie powinny ze sobą konkurować, lecz muszą się wzajemnie uzupełniać i harmonizować" - ocenił premier.

    Jego zdaniem, w sytuacji, gdy po obu stronach Atlantyku dochodzi do rozdźwięków i nieporozumień, zadaniem Polski jest uczynienie wszystkiego co możliwe, by te negatywne tendencje eliminować. "Obecne wyzwania polityki światowej, takie jak globalizacja, czy terroryzm, narzucają ścisły sojusz pomiędzy Unią Europejską i USA. Jest on podstawowym warunkiem globalnej stabilizacji. Polska może odegrać poważną rolę w tym dziele zbliżenia" - powiedział premier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane