Premier Irlandii:w referendum wygra "tak"dla Traktatu

PAP
opublikowano: 19-07-2009, 12:45

Premier Irlandii Brian Cowen wyraził przekonanie, że w referendum 2 października w jego kraju Traktat Lizboński zostanie przyjęty.

W wywiadzie dla niedzielnego ekonomicznego włoskiego dziennika "Il Sole-24 Ore" szef irlandzkiego rządu podkreślił, że obecny kryzys ekonomiczny "uświadomił wszystkim", że pełne członkostwo w Unii Europejskiej i strefie euro "zagwarantowało stabilność".

Cowen, zapytany co będzie, jeżeli także w tym drugim referendum zwycięży "nie" , odparł: "To nie jest scenariusz, który chcemy rozważać. Traktat Lizboński jest w interesie Irlandii i Unii".

"Jesteśmy pełni ufności, ponieważ nasz naród jest silnie proeuropejski"- oświadczył premier Irlandii. I dodał: "Jestem przekonany, że ludzie odpowiedzą pozytywnie".

Zdaniem Briana Cowena, "dwa czynniki grają obecnie na korzyść" Traktatu. Są to, jak sprecyzował, wyjaśnienia, o jakie poprosiła Irlandia i jakie otrzymała, a także kryzys, który ukazał temu krajowi "znaczenie Europy, skutecznej w zwalczaniu ekonomicznych trudności".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane