Premier jest zadowolony z pierwszych 100 dni

Administrator
opublikowano: 23-01-2002, 21:18

We wtorek rząd przyjmie program gospodarczy kraju – poinformował premier Leszek Miller na konferencji prasowej. Program ten koncentruje się na ożywieniu gospodarczym, aktywizacji zawodowej społeczeństwa i korzystnej integracji z Unią Europejską. Zdaniem premiera, plan nie będzie mógł być realizowany, jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie obniży stóp procentowych.

We wtorek rząd przyjmie program gospodarczy kraju – poinformował premier Leszek Miller na konferencji prasowej. Program ten koncentruje się na ożywieniu gospodarczym, aktywizacji zawodowej społeczeństwa i korzystnej integracji z Unią Europejską.

Zdaniem premiera, plan nie będzie mógł być realizowany, jeśli Rada Polityki Pieniężnej nie obniży stóp procentowych.

- Chodzi o to, by Rada włączyła się w proces ożywienia gospodarki, nadała impuls wzrostu gospodarczego - jeszcze raz zaznaczył Leszek Miller.

Premier pochwalił się także nadrobieniem opóźnień negocjacyjnych z UE.

- Mamy coraz więcej pewności, że Polska znajdzie się w pierwszej grupie krajów o które rozszerzy się UE w 2004 r. – oznajmił premier.

Program gospodarczy, obejmujący m.in. pakiety „Pierwsza praca” i „Przede wszystkim przedsiębiorczość”, ma pozwolić na gospodarce rosnąć o odpowiednio 1, 3 i 5 proc. w latach 2002-2004.

PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane