Premier na temat upolitycznienia mediów

(Tadeusz Stasiuk)
26-10-2006, 19:42

Premier Jarosław Kaczyński oświadczył, że teoria o tym że on lub PiS mają wpływ na telewizję publiczną jest "całkowicie nieprawdziwa".

Premier Jarosław Kaczyński oświadczył w czwartek, że teoria o tym że on lub Prawo i Sprawiedliwość mają wpływ na telewizję publiczną jest "całkowicie nieprawdziwa".

Upolitycznienie mediów publicznych, obsada stanowisk kierowniczych bez konkursów, dominacja partii rządzącej na antenach, naciski polityków na dziennikarzy - opisuje raport Platformy Obywatelskiej "Media publiczne według koalicji rządowej" zaprezentowany w czwartek dziennikarzom.

Premier pytany o oskarżenia dotyczące upolitycznienia mediów publicznych, w tym telewizji przyznał, iż przed dwoma miesiącami mówił rzeczywiście, że jest często atakowany w telewizji publicznej.

"Teoria dość często głoszona o moim, czy mojej partii wpływie na telewizję publiczną jest całkowicie nieprawdziwa. Podtrzymuję to w dalszym ciągu" - oświadczył.

J. Kaczyński dodał, że nie ma "najmniejszego wpływu" na prezesa TVP Bronisława Wildsteina, "który zdaje się dość jednoosobowo w tej chwili telewizją kieruje". "Takie wieści do mnie dochodzą" - mówił.

"Ja na pana Wildsteina mam taki sam wpływ, jak każdy z państwa, albo może nawet mniejszy" - powiedział premier dziennikarzom.

Premier odwiedził warszawski Stadion X-lecia, gdzie do 2010 roku ma powstać Narodowe Centrum Sportu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Premier na temat upolitycznienia mediów