Premier: Nie będzie propozycji współfinansowania gazociągu

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 09-05-2006, 08:45

Kazimierz Marcinkiewicz stanowczo zaprzeczył, jakoby chciał zaproponować nowy sposób finansowania gazociągu Rosja-Niemcy. Premier zdementował w Sygnałach Dnia informację "Rzeczpospolitej".

Kazimierz Marcinkiewicz stanowczo zaprzeczył, jakoby chciał zaproponować nowy sposób finansowania gazociągu Rosja-Niemcy. Premier zdementował w Sygnałach Dnia informację "Rzeczpospolitej".

Gazeta twierdzi, że dziś w Berlinie premier zamierzał proponować Angeli Merkel finansowanie projektu przez całą Unię Europejską, w tym Polskę. To jest gazetowy wymysł - zapewnił gość Sygnałów. Premier uważa, że najlepiej by było, gdyby gazociągu po dnie Bałtyku w ogóle nie udało się sfinansować. Kazimierz Marcinkiewicz dodał że cieszy się ze spotkania z kanclerz Niemiec. Premier podkreślił, że Niemcy to wielki kraj, a Angela Merkel należy do najważniejszych polityków w Unii Europejskiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane