Premier nie planuje spotkania z UniCredito

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-01-2006, 16:02

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował na środowej konferencji prasowej, że nie planuje spotkania zwładzami włoskiego banku UniCredito w sprawie BPH i Pekao SA.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz poinformował na środowej konferencji prasowej, że nie planuje spotkania zwładzami włoskiego banku UniCredito w sprawie BPH i Pekao SA.

    "Nie planuję takiego spotkania. Wystąpiliśmy jako ministerstwo skarbu już jakiś czas temu do banku i oczekujemy na odpowiedź. Wiem, że termin udzielenia tej odpowiedzi już się zbliża" - powiedział Marcinkiewicz.

    Dodał, że po uzyskaniu odpowiedzi od banku, polski rząd chciałby odpowiedzieć na list Komisji Europejskiej w sprawie UniCredito.

    Rzecznik Komisji Europejskiej ds. konkurencji Jonathan Todd poinformował w poniedziałek, że Komisja Europejska zażądała wyjaśnień od polskiego rządu w sprawie blokowania fuzji banków Pekao i BPH, należących do włoskiego UniCredito. Polski rząd ma czas na odpowiedź do poniedziałku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane