Premier: odległy czas przyjęcia przez Polskę euro

opublikowano: 18-01-2007, 14:54

Polska może wejść do strefy euro dopiero wtedy, kiedy będzie do tego ekonomicznie przygotowana, powiedział Jarosław Kaczyński. Wydaje mi się, że to jest czas odległy, dodał.

Premier Jarosław Kaczyński powiedział w czwartek, że "Polska może wejść do strefy euro dopiero wtedy, kiedy będzie do tego ekonomicznie przygotowana". "Wydaje mi się, że to jest czas odległy" - powiedział premier na konferencji prasowej w Wojniczu (Małopolskie).

Premier powiedział także, że ewentualne zmiany w rządzie nastąpią w przyszłym tygodniu.

J. Kaczyński był pytany, czy będą prowadzone konsultacje między stroną rządową a nowym prezesem Narodowego Banku Polskiego Sławomirem Skrzypkiem na temat wejścia Polski do strefy euro.

"Prezes NBP nie jest podwładnym premiera, jest szefem niezależnej instytucji. Jeżeli pan prezes, jak to się dzieje w wielu krajach, będzie chciał z nami współpracować, będę bardzo wdzięczny" - powiedział szef rządu.

Z kolei na pytanie, kiedy można się spodziewać zmian w rządzie, które mają nastąpić w wyniku zbliżającego się do końca przeglądu resortów, premier odpowiedział, że w przyszłym tygodniu.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane